Başkan Yavaş, minibüsçü esnafıyla bir araya geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentli minibüsçü esnafıyla buluştu.

Başkan Yavaş, minibüsçü esnafıyla bir araya geldi

Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programda konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,  “Seçimden önce sadece minibüsçü esnafının değil tüm esnafın yanında olacağını söylemiştim. Geldiğimizde ekonomik sıkıntı çoktu bir de üzerine pandemi geldi. Hem vatandaşın evlerinde mağdur olmaması hem de çalışamayan esnafın mağdur olmaması için çalıştık. Kimine gıda, kimine nakit yardım derken Ankara halkı olarak tam bir dayanışmayla atlattık” dedi.

“Oda Başkanı ve 27 durak başkanıyla tespit edeceğiz”

Başkan Yavaş, Bütün dünyada toplu ulaşımı yerel yönetimler tarafından sübvanse edildiğini kaydederek, “7-8 aydır halk otobüsü esnafına yaptığımız desteği dolmuşçu esnafımıza nasıl yapabiliriz, diye düşünüyoruz. Bakanlıklarla yazıştık, en sonunda danışmanlarımız araştırarak halk otobüslerine yaptığımız desteği dolmuşçu esnafa da yapabileceğimizi bildirdiler. Desteğin nasıl olacağını oda başkanı ve 27 durak başkanıyla yan yana gelerek tespit edeceğiz. Aynı zamanda güzergah talepleri var. Güzergah talepleriyle ilgili de seçimden sonra bir araya gelip esnafın birbirine zarar vermediği tüm düzenlemeleri yapabiliriz ” açıklamasında bulundu.

Dolmuşçu esnafının bekleme yerlerini yenileyeceklerini de kaydeden Başkan Yavaş, şöyle konuştu:

“Dolmuşçu esnafın bekleme yerlerini inşallah dört dörtlük şekilde yapacağız. Bekleme alanlarınızın hiçbirisi uygun değildi. Bunların bir kısmı yapıldı. Bir kısmı da yapılmaya devam edecek. Oda başkanının ayrıca bizden bir sosyal tesis talebi oldu. İnşallah size de bir sosyal tesis kazandıracağız uygun bir yerde. Yerine de oda başkanımızla birlikte karar vereceğiz.”

  Hibya Haber Ajansı